Külföldi kapcsolataink

1974-TŐL A 80-AS ÉVEK VÉGÉIG csereüdültetési kapcsolatunk volt az egykori NDK-val. Nyaranta 2-3 hetet töltöttek tanulóink családoknál Erfurt városában, illetve őket látták vendégül gyermekeink Sopronban.

1989-től Ausztria közelsége miatt, amely gyakoribb találkozásokat tett lehetővé, kapcsolatokat kezdtünk kialakítani osztrák iskolákkal. Hat iskolával kerültünk ún. “partneriskolai” kapcsolatba: Purbach, Donnerskirchen, Mattersburg, Neufeld, Klingenbach és Schattendorf.
Ez a kapcsolattartás a következőket jelentette: közös kulturális (pl.: együttes karácsonyi ünnep) és sportprogramokat szerveztünk. Partneriskoláink osztályai meghívásunkra városunkba jöttek ismerkedni Sopron és környékének nevezetességeivel, valamint mi is felfedeztük Bécs és Burgenland látnivalóit.

TANULÓINK IS RÉSZT VETTEK az osztrák iskolák tanítási óráin, 8. osztályosaink közül többen az utolsó általános iskolai tanévet Ausztriában fejezték be. Több tanulónk pedig havonkénti illetve hetenkénti váltásban utazott ki kettes vagy négyes csoportokban naponta, hogy német nyelvtudásukat anyanyelvi körzetben gyakorolják, bővítsék. Gyermekeink közül sokan folytatták már középiskolai tanulmányaikat is Ausztriában.

JELENLEGI KÜLFÖLDI KAPCSOLATAINK:

isk12AUSZTRIA:

Partneriskolák: Klingenbach (Volksschule), Purbach (Hauptschule), Horitschon (Hauptschule), Horitschon (Volksschule), Mattersburg (Hauptschule), Wien (HTL), Biberbach (NÖ) (Volksschule)

Nyelvi tábori helyszínek: Salzkammergut: Salzburg – Bad Ischl – Bad Goisern;

Kärnten: Völkermarkt – Klagenfurt – Graz (Wörther See);

Tirol: Innsbruck;

Semmering: Hochkar – Göstling an der Ybbs

Egyéb kapcsolat: ORF2 Burgenland, Eisenstadt

 

isk11NÉMETORSZÁG :

Partneriskola: STAATLICHE REALSCHULE NEUSTADT/WIED www.neustadt-wied.de, www.rs-neustadt-wied.bildung-rp.de

Nyelvi tábor helyszíne: Passau; Scheidegg / Bregenz (A)

Egyéb kapcsolat: Schwäbisch Gmünd (a bánfalvi kitelepítettek csoportjával)

 

 

Hozzászólás