Jutalom kirándulás: Petőháza – Öntésmajor

A Fertő-Hanság Nemzeti Park által meghirdetett rajzversenyen elért szép eredményéért iskolánk néhány hatodikos és nyolcadikos diákja jutalomkiránduláson vehetett részt Petőházán.
A helyi Cukoripari és Helytörténeti Gyűjteményt Tömördi Máté kedves kalauzolásával tekintették meg. Megismerték a nagy múltú, de sajnos már lebontott cukorgyár szomorú történetét, sok érdekességet hallottak régi eszközökről, a nádcukor és a répacukor közti különbségről, a „CUNPALD” kehelyről, ami a település egyik kiemelkedő honfoglalás kori lelete.
Útjuk következő állomása a Kapuvár közelében lévő Öntésmajor volt. A Hanság élővilága c. interaktív kiállítást csodálatosan felújították, így azoknak is érdemes ismét meglátogatni, akik korábban már jártak ott. A növény- és állatvilág megismerése mellett tanulóink teljes képet kaptak az egykor ott élők életéről, mivel ruháikat, eszközeiket, bútoraikat is láthatták.
A képeket Szemerits Csongor 6.c oszt. tanuló készítette.

DSCN4636

DSCN4630

DSCN4627

DSCN4625 

DSCN4618

DSCN4622

DSCN4612

DSCN4607

DSCN4596

A hozzászólások lezárva.