Márton nap – Martinstag

1

Az idén a rendkívüli helyzet miatt a Márton napot is rendhagyó módon ünnepeljük.  Az alsó tagozat kétnyelvű osztályai a délelőtt folyamán megnézhetik a 3.a osztály ünnepi színdarabját. Majd a gyerekek osztályonként – tanítóik vezetésével – útra kelnek, hogy az általuk készített lámpásokkal megajándékozzák az egykor iskolánkban tanító pedagógusokat, így osztva meg velük a szeretet és a remény fényét, ahogy egykor Márton megosztotta a köpenyét a koldussal. A kedves kis ajándék mellé a gyermekek – az általuk meglátogatott pedagógus háza előtt – eléneklik a Márton napi dalokat. Tanulóink így megtapasztalhatják, hogy nem szabad megfeledkeznünk azokról a tanárainkról, akik egykor oly sokat tettek iskolánkért.

Wegen der Pandemie wird Martinstag in diesem Jahr unregelmäßig gefeiert. Die zweisprachigen Klassen in der Unterstufe können sich am Vormittag das Theaterstück der Klasse 3A anschauen. Die Klassen machen sich dann mit ihren Lehrern auf den Weg, um mit den selbstgebastelten Laternen unsere ehemaligen Pädagoginnen zu beschenken. So teilen sie mit ihnen das Licht der Liebe und Hoffnung, wie früher Martin seinen Mantel. Vor den Häusern der Lehrerinnen singen die Kinder Martinslieder. Unser Ziel ist folgendes: Die Kinder sollen die Pädagoginnen, – die früher so viel für unsere Schule getan haben- ehren und ihnen Freude machen.

2

Oszd meg Facebookon!

A hozzászólások lezárva.