Farsang / Faschingsbräuche in der Schule

Iskolánk hagyományai közé tartozik a farsangi „Bolond esküvő” és a téltemetés, melyet az idén a 4.a osztály keltett életre. A járvány miatt ugyan elmaradt a hagyományos farsangi felvonulásunk Bánfalván, de a negyedikes tanulók osztályról-osztályra járva adományokat gyűjtöttek, majd iskolánk ebédlőjében eltemették a telet.
A „Bolond esküvő” és a téltemetés iskolánk honlapján és Facebook-oldalán tekinthető meg.
Köszönjük szép az osztályfőnök, Rosenstingl Eszter felkészítő munkáját!

FELVONULÁS

TÉLTEMETÉS

In diesem Jahr hat die Klasse 4a dafür gesorgt, dass alte Faschingsbräuche wie Narrenhochzeit und Bestattung wiederbelebt werden.
Obwohl der traditionelle Faschingsumzug in Wandorf wegen der Pandemie ausgefallen ist, haben die Vierklässler in der Schule Spenden von Süßigkeiten gesammelt. Dann haben sie im Speisesaal der Schule den Winter beerdigt.
Die Interressanten können die Narrenhochzeit und die Bestattung sowohl auf der Hompage als auch auf der Facebook-Seite unserer Schule besichtigen.
Wir danken der Lehrerin Eszter Rosenstingl für ihre Arbeit!

smart  smart

smart  smart

IMG_0011  IMG_0012

In diesem Jahr sorgt die Klasse 4A dafür 2

Oszd meg Facebookon!

A hozzászólások lezárva.