Projektnap a Víz Világnapja alkalmából

12008_x500

Idén március 22-én a Víz Világnapjához kapcsolódva projektnapot rendeztünk iskolánkban. 1993-ban tartották  első alkalommal a Víz Világnapját, miután a Rio de Janeiróban tartott nemzetközi Környezet és Fejlődés konferenciát követően kezdeményezte az ENSZ közgyűlése. Így az idei évben ünnepeltük 30. alkalommal a világnapot. Cél, hogy ráírányuljon  a figyelem a mindenki számára elérhető tiszta víz fontosságára és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére.
Tanulóink a projektnapon érdekes kísérleteket, feladatokat, totókat oldottak meg a vízzel kapcsolatban. A Roth Gyula Erdészeti Szakközépiskola Bisel programba bekapcsolódott csoportjának bevonásával vizsgálták a közelünkben a Rák-patak vizét. Néhány osztályunk látogatáson vett részt a Lőver uszodában, ahol érdekes előadásban és látványban volt részük a hatalmas intézmény működésével és a víz tisztításával kapcsolatban.
Oszd meg Facebookon!

A hozzászólások lezárva.